Zapychanie skóry: zaskakujące fakty

Zapychanie skóry: zaskakujące fakty

Apr 25, 2024Magdalena Bieranowska

Wiesz, że obecność składników komedogennych w kosmetykach wcale nie musi oznaczać, że będzie on powodował „zapychanie”? Na samo „zapychanie” nie mamy też złotego środka, ponieważ jest to sprawa mocno indywidualna. Dzisiaj dzielimy się z Tobą kilkoma radami, które zminimalizują ryzyko pojawienia się niedoskonałości związanych z pielęgnowaniem skóry.

Zapychanie skóry - poznaj fakty

Nie każdy składnik komedogenny powoduje zapychanie

Chociaż niektóre składniki powszechnie są uważane za komedogenne, nie u wszystkich osób wywołują wypryski. Skłonność do zapychania jest cechą indywidualną.

Obciążające formuły

Czasami pielęgnacja składająca się z wielu warstw może być zbyt obciążająca. Silnie okluzyjne formuły, mogą przyczynić się do powstawania niedoskonałości. Jeżeli masz skórę, która nadmiernie się przetłuszcza postaraj się nie nakładć na nią kosmetyków opartych głównie na  olejach.

Ciągłe wysuszanie

Wysuszanie skóry może  doprowadzić do nadprodukcji sebum, a tym samy zwiększać ryzyko blokowania ujść mieszków włosowych. Jeżeli chcesz zadziałać na sebum szukaj produktów o właściwościach regulujących. Sprawdź serum Tetra EXPERT z niacynamidem, pochodną witaminy C i kwasem ferulowym.

Niestaranne oczyszczanie

  1. Traktuj oczyszczanie jako jeden z najważniejszych kroków pielęgnacyjnych.
  2. Myj skórę delikatnie, ale dokładnie.  Nie pozostawiaj resztek brudu, makijażu.
  3. Oczyszczając twarz nie pomijaj skóry w okolicach linii włosów.
  4. Najpierw myj włosy później twarz. Odżywka nałożna przy czole może powodować  powstawanie niedoskonałości.
  5. Wykonuj dwuetapowe oczyszczanie gdy masz makijaż/krem SPF.


More articles

Komentarze (0)

Brak komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszą komentującą osobą!

Zostaw komentarz

Uwaga: komentarze muszą zostać zatwierdzone przed ich publikacją