Dzisiaj opowiemy Wam o pewnych oznaczeniach na kosmetykach. Jednak naszym zdaniem to nie wiek powinien być głównym wyznacznikiem w doborze produktów, a potrzeby skóry.
- Najczęściej występujące działanie kosmetyków, podział ze względu na wiek
- Kierować się potrzebami skóry, czy wiekiem
- Potrzeby skóry i przykłady składników aktywnych
Najczęściej występujące działanie kosmetyków, podział ze względu na wiek
20+ Częste założenie, że regeneracja skóry jest na wysokim poziomie. Produkty skupiają się na regulacji wydzielania sebum, lekkiej konsystencji, a mniej na odżywieniu.
30+ Zmarszczki są już bardziej widoczne i częściej może pojawiać się przesuszenie. W kremach z tej kategorii można znaleźć większą ilosć składników nawilżających, wyrównujących koloryt.
40+ Zwiększony spadek jędrności skóry, procesy naprawcze mogą być wolniejsze. Produkty zawierają dużo składników ujędrniających, liftingujących, często skupiają się na wygładzeniu.
50+ Kremy o bogatej konsystencji, mocno odżywcze, naprawcze, gęste, stosowane również na dzień.
Kierować się potrzebami skóry, czy wiekiem
Jeżeli nie potrafisz dokładnie określić potrzeb swojej skóry i nie lubisz zagłębiać się w działanie składników aktywnych to zaufanie produktom z napisem 40+ może być dużym ułatwieniem, ale... skóra dojrzała też może mieć skłonność do przetłuszczania się więc metoda wiekowa nie zawsze będzie najlepszym rozwiązaniem, a krem 50+ może sprawdzić się też u trzydziestolatki.
Potrzeby skóry i przykłady składników aktywnych
Nawilżenie, pomoc w odbudowie bariery hydrolipidowej - ceramidy, trehaloza, kwas hialuronowy sorbitol, propanediol, oleje bogate w kwasy tłuszczowe
Regulacja wydzielania sebum, zapobieganie powstawaniu zmian zapalnych - niacynamid, azeloglicyna, wąkrotka azjatycka, kwas szikimowy, kalamina
Ujędrnienie, wyrównanie kolorytu - witamina C, retinoidy, kwas ferulowy, witamina E
Komentarze (0)
Brak komentarzy do tego artykułu. Bądź pierwszą komentującą osobą!