Wzbudziły ogromne zainteresowanie w świecie kosmetycznym. W najwyższych stężeniach stosowane są tylko w profesjonalnych gabinetach.  

Kwas szikimowy i migdałowy – za co pokochasz?
Stosunek pKa do pH (nie tylko stężenie ma znaczenie)
Czy musisz obawiawiać się podrażnienia stosując peeling/maskę Shiki MASTER z kwasami?

Kwas szikimowy i migdałowy – za co pokochasz?

Jeżeli należysz do osób, które wcześniej stosowały tylko peelingi mechaniczne (drobinki ścierające) to z pewnością zauważysz różnicę pomiędzy tymi rodzajami złuszczania.

Kwas szikimowy i migdałowy cenione są za delikatność, ale i wysoką skuteczność. W bezpiecznych do pielęgnacji domowej stężeniach nie złuszczają intensywnie skóry. Działają delikatnie, rozluźniająco na połączenia pomiędzy komórkami warstwy rogowej, a cementem międzykomórkowym. Następnie prowadzą do rozluźnienia całej struktury cementu i sprawiają, że może on wchłonąć więcej wody. Ten proces sprawia, że wzrasta nawilżenie warstwy rogowej naskórka.

Stosunek pKa do pH (nie tylko stężenie ma znaczenie)

Zależało nam na działaniu, ale bez ryzyka podrażnienia. Staraliśmy się zachować możliwie wysoką równowagę pomiędzy formami soli i kwasu.

0
pH dla kwasu szikimowego
0
pH dla kwasu migdałowego

pH Shiki MASTER wynosi nie mniej niż i nie więcej niż 4,3. Gdy pH jest niższe niż pkA dominuje forma wolnych kwasów, która odpowiada za złuszczanie. Natomiast gdy pH jest wyższe dominuje forma soli.

znaczenie pH

Podrażnienie jakie wywołuje produkt często ma związek z niskim pH. Niższe pH może powodować większą skuteczność, ale też podrażnienie. Nie zalecamy stosowania kosmetyków o bardzo niskim pH na własną rękę. Lepiej pójść do profesjonalnego gabinetu, a w domu używać kosmetyków do tego przeznaczonych.

Czy musisz obawiawiać się podrażnienia stosując peeling/maskę Shiki MASTER z kwasami?

Oczywiście każda skóra jest inna, ale w grupie 20 osób, które zostały poddane badaniu dermatologicznemu nie stwierdzono dodatnich odczynów alergii kontaktowej, ani reakcji podrażnieniowej po zastosowaniu naszego produktu.

Leave a comment

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top